Teknoloji

Samsung, Galaxy S24’ün Circle to Search özelliğini uçaklarla tanıtıyor

Samsung, Galaxy S24’ün Circle to Search özelliğini tanıtmanın başka bir akıllı yolunu buldu. İngiltere’deki Londra Metrosu haritasını yeniden tasarladıktan sonraDaha sonra şirket Güney Afrika göklerine çıktı.

Samsung, Galaxy S24 serisi için yapay zekayı destekliyor Aranacak Çevre Aracının reklamını yapmak için Cape Town’daki Masa Dağı üzerinde uçaklar gezdirdi. Samsung Güney Afrika’nın Mobil Deneyim Pazarlama Müdürü bir basın bülteninde şunları söyledi: “Samsung, Circle to Search’e dikkat çekmek için Galaxy AI için yeni bir çağ başlatmak üzere gökyüzüne daireler çizerek cesur ve ilgi çekici bir hamle yaptı.”

Circle to Search, insanların internette arama yapmasının yeni bir yolu olarak Google ile ortaklaşa geliştirildi. Bu özellik Galaxy S24 serisinde tanıtılmıştı ve daha sonra Pixel 8 için de kullanıma sunuldu. Ancak yakın zamanda One UI 6.1 güncellemesiyle diğer Galaxy telefonlarına da geleceği söyleniyor.

Galaxy S24 kullanıcıları diledikleri ekran veya uygulamada ana sayfa butonunu basılı tutarak Circle to Search özelliğini aktif hale getirebiliyor. Kullanıcılar daha sonra ekranda istedikleri nesneyi daire içine alarak gördükleri her şey hakkında hızlı bir Google araması yapabilirler.

Bu kavram aslında yeni değil. Google bunu daha önce Lens ile denemişti. Ancak Galaxy S24 serisinde Circle to Search çok daha sezgisel ve kullanıcı dostu bir şekilde uygulandı. Ekran görüntüsü almanıza, manuel olarak herhangi bir şey yüklemenize veya başka bir uygulamayı açmanıza gerek yoktur. Galaxy S24’ünüzün ekranındaki ve hatta kameranın vizöründeki her şey anında daire içine alınabilir ve aranabilir.

haber-adalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu