Haber

27. Gezici Film Festivali Kastamonu’da sinemaseverlerle buluştu

Ankara Sinema Derneği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen 27. Gezici Sinema Festivali’nin Kastamonu ayağı başladı.

Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Topluluğu’nun ev sahipliğinde düzenlenen festivalde üniversitenin Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda film gösterimleri yapıldı.

Ankara ve Sinop’tan sonra Kastamonu’da düzenlenecek ve 3 gün boyunca devam edecek olan festivalde Türk ve dünya sinemasından ödüllü filmler sinemaseverlerle buluşacak.

Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Çetin programda yaptığı konuşmada Kastamonu’da 8. kez festivale ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Festivalin fakülte, üniversite ve şehir için değerli olduğunu anlatan Çetin, “Medya ve İletişim camiası bu organizasyonda profesyonelleşmiştir. Rektörlüğümüz de bu etkinliklere büyük destek vermektedir. Sanata değer vermemiz gerekiyor. Herkese hayırlı olsun. iyi zaman.” söz konusu.

Festival kapsamında eski dönemin ruhuna uygun olarak Baba Zula grubu tarafından 1921 yapımı bir filmin de oynanacağını belirten Çetin, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu