Haber

Adnan Oktar da alıcılar arasındaydı: 7 kişi gözaltında

İstanbul Mali Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, bazı haber bağlantılarının havadan kaldırılması için sulh ceza hakimlerinin isminin uydurulmasına yönelik mahkeme kararları alındığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Ekipler yaptıkları çalışmada, ulusal yayın organlarına gönderilen erişim itiraz taleplerinin optik cihazlarla hazırlanmış uydurma belgeler olduğunu belirledi.

ADNAN OKTAR DETAY

Sahte evrak işine karışanlar arasında Adnan Oktar ve suç örgütü de yer aldı.

Teknik ve fiziki takibin ardından ekipler, farklı operatörler üzerinden basın kuruluşlarına avukatlar adına sahte e-posta gönderen şebeke lideri Uğur Y. ve İlknur Ö’yü 2022’de düzenlediği operasyonla yakaladı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Uğur Y., nöbetçi hakim tarafından tutuklanırken, İlknur Ö. adli kontrol hükümleri uygulandı ve serbest bırakıldı.

ÜNLÜ İSİMLERE VE SUÇ ÖRGÜTLERİNE SATILAN SAHTE KARAR

Operasyon sonrası ele geçirilen dijital sahte malzemeleri inceleyen uzman ekipler, Uğur Y’nin geçersiz mahkeme kararlarını aralarında ünlüler ve suç örgütü liderinin de bulunduğu 12 kişiye sattığını belirledi.

Bu isimlerin adreslerini belirleyen gruplar, İstanbul, Ankara, Ordu, Düzce, Sakarya ve Tekirdağ’da eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirdi.

Operasyonda yakalanan 7 zanlı, işlemleri için emniyete götürüldü.

Şüpheliler arasında uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddiasıyla tutuklanan AOA’nın da olduğu öğrenildi.

KAYNAK: ODA TV, ACENTELER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu