Ekonomi

DAİMFED Başkanı Karslıoğlu, MHP İl Başkanı Kanlı ile inşaat sektörünün sorunlarını görüştü.

Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhitleri Dernekleri Federasyonu (DAİMFED) Genel Lideri Karslıoğlu, inşaat bölümünün yaşadığı zorluklara değindi.

DAİMFED Genel Başkanı Karslıoğlu, MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı’yı ziyaret etti. Görüşmede inşaat sektörünün sorunları masaya yatırıldı. Başkan Karslıoğlu, 2020 yılı itibariyle pandemi süreciyle birlikte başlayan girdi maliyetlerindeki artışın doğal olmadığını, bazı firmaların bu süreçte fırsatçı davrandığını ve bu durumun vatandaşın ucuz konut üretmesine engel olduğunu söyledi. Bina tamamlama sigortalarında yüzde 5 oranının yüksek olduğunu söyleyen Karslıoğlu, bunun düşürülerek devlet desteği verilmesi gerektiğini söyledi.

“Ayrıca Adana’da belediyeler tarafından imarlı arazilerin geliştirilmemesi ve kentsel dönüşümün yapılamaması konut üretimini olumsuz etkiliyor. Bu durum konuta erişimi engelliyor.”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, gündeme gelen sorunların çözümüne önem verdiklerini söyledi. Kanlı, “Bu sorunlar sadece siz müteahhitleri değil, tüm vatandaşlarımızı ilgilendiriyor. Vatandaşımızın sorunu bizim de sorunumuz. Bakkal da olsak, sanayici de olsak, müteahhit de olsak, sade vatandaş da olsak sorun olarak değerlendiriyoruz. bizimki gibi davranıyorlar.” – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu