Haber

İsrailli bakan Ben-Gvir para için Yahudileri Filistinlilere karşı kışkırttı

İsrail’in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir’in Yahudi genç ve çocuklara Filistin mallarına zarar vermeleri için para ödediği ortaya çıktı. Ben Gvir’in genç Yahudileri Filistin yapılarına ve yerleşim yerlerine saldırmaya teşvik ettiği ve karşılığında onlara 60 dolar ödediği öğrenildi.

İddialar, Ben Gvir’e yakın isimlerden biri olan ve artık Avrupa’da yaşayan İsrail vatandaşı Gilad Sade tarafından ortaya atıldı.

60 $ VERİLDİ!

Geçmişte İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir ile “ağabey-kardeş” bağları olduğunu söyleyen Sade, Filistin muhalefetiyle tanınan bakanın işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te olduğunu söyledi. Filistin malına zarar vermeleri için gençlere 60 dolara kadar teklif verdi.ifade etti.

Öte yandan Sade, Ben-Gvir’in 2001’de işgal altındaki Doğu Kudüs’teki BM yerleşkesine nasıl zarar verebileceğini anlattığını belirtti.

O sırada 14 yaşında olan Sade, Ben-Gvir’in talimatı doğrultusunda BM kampüsündeki araçların tekerleklerini indirdiğini ve duvarlara “BM çıktı”, “Kahane haklıydı” yazdığını söyledi.

haberkadirli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu